HAKKIMIZDA

Merta Makine San. Ltd. Şti ,  uzun yıllar endüstriyel yağ sektöründeki bilgi ve tecrübesini, sektörün ihtiyacı ile harmanlayıp çözüm önerilerine dönüştüren firma kurucusu Mehmet Ali Bulut tarafından 2011 yılında kurulmuştur.

 

Metal İşleme yağlarının kullanım şartları gereği daha sorunsuz ve performanslı çalışabilmesi için filtrasyonlu sıvı yönetim sistemlerinin çok önemli olduğu, aksi taktirde metal işleme sıvılarının çok hızlı servis ömrünü tamamladığı, atık haline geldiği ve kullanan işletmelere ciddi külfetler getirdiği bilinmektedir.

 

Bu nedenle Merta Filtrasyon’un ana faaliyet konusu; Metal işleme sektöründeki proses sıvılarının ( bor yağ, saf metal işleme yağları, yıkama sıvıları v.b.) ‘YÖNETİMİ, FİLTRASYONU ve OTOMASYONU’ ile ilgili çözümler  sunmak, kendi bünyesindeki mühendislik, tasarım, imalat, otomasyon ve montaj departmanları ile özgün ve yerli filtrasyon makinaları üretmektir.

 

Ayrıca Firmamız ülkemizdeki ve özellikle yurtdışındaki Metal İşleme makinaları/tezgahları ürecilerine uygulamalarına yönelik paket çözümler sunarak başarılı bir partner olma yolunda ilerlemektedir.

 

Merta Filtrasyon’un en üst ürün/hizmet grubu olan merkezi sistemler hat veya işletme bazında bir çok metal işleme makinasının/operasyon noktasının sıvı ihtiyacını Merkezi bir ana sistem etrafında toplayarak işletmelere proses sıvılarını tam bir otomasyon ile yönetmelerini sağlamaktadır.

 

Sektörün en çok kullandığı sıvıların başında Bor Yağ ( Yağ-Su emülsiyonları) gelmektedir. Özellikle bakteri üremesi, ph değişimleri, iletkenliğin artması v.b. Bir çok yapısal problemi doğru bir filtrasyon ve çevrim ile tamamen önlenebilmektedir.

 

İşletmelere metal işleme sıvılarının/yağlarının girdiği ilk andan itibaren Merta Filtrasyon, mevcut sıvıların maksimum performansta çalışması, servis ömrünün uzaması, atık miktarının tamamen veya büyük ölçüde azalmasını sağlayan bir çok çözüm ile sektöre büyük katkılar sağlamaktadır.

 

Doğru bir sıvı yönetimi ve filtrasyon çözümüne sahip sistemlerde, tezgah tanklarının temiz kalması sağlanmaktadır. Böylece işletmelerde ki periyodik duruşlar ile sıvı tanklarında yapılan temizlik, sıvı değişimi ile proses sıvısının atılması vb. süreçlerin en aza inmesi sağlanır. Dolayısı ile doğru kurgulanmış  bir filtrasyon sistemi zaman içersinde firmaya büyük tasarruflar sağlamaktadır.

 

“MERTA FİLTRASYON, PROSES SIVILARININ FİLTRASYONU ÜZERİNE UZMANLAŞMIŞ KADROSU VE BU HUSUSDAKİ TECRÜBESİ İLE ARADIĞINIZ DOĞRU ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ SUNABİLECEK TEK YERLİ FİRMADIR.”  

 

YÖNETİM SİSTEMLERİ POLİTİKAMIZ

Filtrasyon sistemleri üreten firmamızda;

Müşteri talep ve ihtiyaçlarını  göz önünde bulundurarak, kendini geliştiren ve iyileşen sistemimizle

  • Sorunsuz
  • Yasal şartlara uyumlu
  • Güvenli
  • Bakım ihtiyacı az 

makine ve ekipman üretmeyi taahhüt ederiz.

 

MİSYONUMUZ

Sürekli iyileştirme kültürünü yaşatan, her zaman daha iyisi için mücadele eden ekip ruhu ile proses sıvılarına yönelik en iyi filtrasyon yapan çözümleri ve makinaları üretmek, yurt içi ve yurt dışında yenilikçi bakış açısı ile fark yaratmaktır.

 

VİZYONUMUZ

Metal işleme sıvılarında maksimum verimlilik ve minimum atık sağlayan kullanıcı dostu sistemleri ile ihtiyaca yönelik ürünleri, hizmeti sunmak ve müşterilerini sıvı yönetiminde en iyi noktaya taşımaktır.